Występowanie łysienia androgenowego u kobiet

U kobiet występują różne rodzaje wypadania włosów i łysienia. Do tej pory uważano, że łysienie androgenowe u kobiet praktycznie nie występuje, jednak obecnie lekarze przekonują, iż u kobiet może występować również łysienie androgenowe. Jest ono spowodowane różnymi zaburzeniami związanymi z wydzielaniem androgenów, które są uważane za męskie hormony. Jednak ich występowanie u kobiet również może powodować powstawanie łysienia androgenowego.

Wobec tego u kobiet, które zgłaszają się do lekarza z powodu łysienia badany jest poziom androgenów. Jeżeli okaże się, że to rzeczywiście androgeny są przyczyną występujących u nich problemów, to potrzebnym może się stać wprowadzenie odpowiednich środków do włosów o podłożu androgennym.

Samo ustalenie poziomu androgenów u kobiet pozwoli na dokładne zaplanowanie procesu leczenia. Trzeba także pamiętać, że leczenie łysienia androgenowego u kobiet będzie prowadzone w podobny sposób, jak leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn. Jednak trzeba uważać na to, aby dostosowywać środki stosowane podczas leczenia łysienia androgenowego u kobiet do ich potrzeb. Czytaj artykuł: Dobry Kardiolog w Poznaniu

Często bowiem zdarza się, że środki używane u mężczyzn okazują się zbyt silne dla kobiet, a przez to nie pozwalają one na skuteczne leczenie, a poza tym sprawiają, że włoski u kobiet wyrastają także na twarzy. Wobec tego kobieta podczas leczenia łysienia androgenowego powinna pozostawać pod opieką lekarza i wykonywać u siebie regularnie badania kontrolne.

  Składniki preparatów magnezowych

Related Post