Jak zrobić kocie oko makijaż – Poradnik dla początkujących

Majątki z kreseczkami na powiekach: wprowadzenie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest zrobić „kocie oko”, a potem spojrzać na celebrytkę w telewizji i zastanawiać się, jak to zrobiła? Nie martw się, masz rację, że wygląda to efektownie i trudno to zrobić. Jednak zanim całkowicie się zniechęcisz, postanowiliśmy wyjść na przeciw Twoim potrzebom i przygotowaliśmy prosty poradnik, jak zrobić kocie oko makijaż, idealny dla początkujących.

Krok 1: Przygotowanie powiek

Dla początkujących, należy zacząć od przygotowania powiek. Przed rozpoczęciem makijażu, należy oczyścić twarz, nałożyć tonik i krem nawilżający. W ten sposób skóra będzie gotowa na makijaż. Następnie, aby utworzyć białą bazę, nałóż jasny cień na ruchomą powiekę.

Krok 2: Trasa czasowa

Wiesz, gdzie chcesz umieścić „skrzydełka” swojego kociego oka? W takim razie narysuj trasę czasową za pomocą ołówka do oczu lub cieni w kształcie litery V, które zaczynają się od końca dolnej linii rzęs i wychodzą do górnej linii rzęs, ale przekraczają ją o kilka milimetrów i idą w kierunku końca brwi. Powinny one stworzyć skośną linię, którą będziesz mógł wykorzystać jako model dla swojego kociego oka.

Krok 3: Łączenie

Teraz połącz dolną linię rzęs i górną linię rzęs za pomocą czarnego ołówka do oczu lub cieni. Zacznij od dolnej linii rzęs, którą musisz wydłużyć, przedłużając ją o kilka milimetrów za końcem oka. Następnie skrzydło w kierunku brwi musi zostać wypełnione czarną farbą. Pamiętaj, aby połączenie nie było zbyt ostre, a linia skrzydełka była dobrze rozwarta.

Krok 4: Ukończenie oczu

Następnie, kiedy powyższe połączenia są już wykonane, należy narysować wewnętrzną linie rzęs i nałożyć tusz do rzęs oraz dopasować sztuczne rzęsy. Aby uzyskać jeszcze bardziej dramatyczny efekt, należy użyć kremowej kredki do oczu lub jasnego cienia, aby rozświetlić wewnętrzny kącik oka i subtelnie wymieszać go z dolnym skrzydełkiem.

  Jak zrobić ładny makijaż na wesele

Krok 5: Podsumowanie

To już wszystkie kroki! Wszystko, co musisz zrobić, to powtórzyć te same kroki dla drugiego oka i będzie gotowe! W końcu, próbuj, trenuj i eksperymentuj z kocim makijażem, a z pewnością osiągniesz żądany efekt.

Podsumowanie

W tym krótkim poradniku przedstawiliśmy 5 kroków, jak zrobić kocie oko makijaż, pokazując Ci, że każdy może to zrobić, niezależnie od poziomu zaawansowania lub umiejętności makijażu. Pamiętaj, aby ćwiczyć, testować różne opcje i mieć zabawę, a wkrótce będziesz w stanie zrobić kocie oko z zamkniętymi oczami!

Related Post